KRAKÓW, ŚW. SEBASTIANA 16

Potencjał

Mieszkania św. Sebastiana 16 to zakup inwestycyjny o wysokiej wartości rynkowej. Oferowane lokale przystosowane są zarówno pod zamieszkanie, jak i pod najem turystyczny oraz biznesowy. Swoje miejsce odnajdą tutaj rodziny z dziećmi, single, a także inwestorzy szukający dobrej lokaty kapitału. Na atrakcyjność mieszkań w kamienicy przy ul. św. Sebastiana składa się przede wszystkim lokalizacja – w samym centrum Krakowa, oraz jej nietuzinkowa architektura.

Stolica Małopolski jest drugim największym miastem w Polsce. Mieszka tu blisko 800 000 osób, a w zasięgu metropolii pozostaje ponad 3,5 miliona ludzi. Kraków to ważny ośrodek akademicki – znajduje się tu 12 uczeni wyższych, na których studiuje ponad 180 000 studentów*. Miasto wymieniane jest wśród 5 najbardziej popularnych miejsc w Europie, a każdego roku Kraków zdobywa kolejne prestiżowe nagrody branży turystycznej oraz uwzględniany jest w topowych zestawieniach obejmujących najpopularniejsze i warte odwiedzenia miejsca na świecie. Tylko w 2016 roku Kraków odwiedziło ponad 14 900 000 turystów**. W pobliżu miasta zlokalizowane są również miejscowości takie jak: Wieliczka, Niepołomice, Zakopane czy Bochnia, które również są chętnie odwiedzane przez turystów goszczących w Małopolsce.

Krakowska aglomeracja jest również niezwykle atrakcyjna dla biznesu – położona jest na przecięciu kluczowych węzłów komunikacyjnych, zaś tuż przy południowej granicy miasta znajduje się GOP (Górnośląski Okręg Przemysłowy), Dolina Lotnicza oraz parki biznesowe. W ostatnich latach Kraków uważany jest za jedno z najlepszych miejsc w Europie Środkowo-Wschodniej do lokowania centrów usług dla biznesu. Miasto charakteryzuje się również dobrą komunikacją; Port Lotniczy Kraków – Balice obsługuje ponad 60 rejsów europejskich, a ruch pasażerski w 2016 roku wyniósł ponad 4 000 000 ***.

Wszystkie te elementy składają się na atrakcyjność nieruchomości przy ul. św. Sebastiana 16. Duży potencjał lokalizacyjny połączony z historycznym charakterem kamienicy oraz kunsztownie przeprowadzonym procesem rewitalizacji sprawiają, że inwestycja stanowi wyjątkową propozycję na mapie Krakowa.

* Dane Urzędu Statystycznego w Krakowie, sierpień 2015, Opracowanie sygnalne nr 10 – Szkoły wyższe w woj. małopolskim w roku akademickim 2014/2015
** Dane Małopolskiej Organizacji Turystycznej
*** Dane Kraków Airport – Podsumowanie ruchu 2016